Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš dům

30. 8. 2007
O našem domě se vypráví, že za 2 světové války tu Němci měli nějakej bunkr na místě, kde teď máme sklep. No a povídá se, že jednoho Němce, kterej tam něco střežil, někdo zabil, jenže to, po čem kdo tehdy šel, tak se nenašlo... Takže možná něco máme pod sklepem:-D
Naši mi pořád něco tají, akorád když můj děda, kterej nedávno umřel, když měl něco popito, tak mi vždycky začal vykládat věci, že třeba máme pod barákem poklad a podobně. Jenže řeknu vám jinou příhodu...
Jednou, když šel otec do sklepa pro brambory, tak pry viděl nějakej obličej starého, vousatého chlapa ve zdi. Naši si z něho dělali srandu, jenže pak stejný ukáz viděl stryc i děda. Podle mě je to ten němec, kterého zabili, ale on tu pořád hlídá to, co hlídal kdysi.
Teď - co se stalo mě. Stalo se to tak před 5 lety, to jsem měl nějak 12let, jsem spával se sestrou ve vrchní části domu, měli jsme tam patrové postele. Jednou, když jsem u TV usnul na spodní posteli, kde spávala sestra, tak ona si šla lehnout s matkou do ložnice, aby mě nebudila. V noci jsem se probudil a slyšel jsem, jak nade mnou vrže postel, jako by tam někdo ležel, tak jsem zavolal: „Lucko, jseš tam?“ Jenže nikdo neodpověděl, ale stále jakoby tam někdo byl. Tak jsem zvolal podruhé, ale nic, tak jsem se naštval, rožnul světlo a tento moment bych nepřál nikomu. Postel prázdná a povlečení a peřina byly pomačkané, jako by tam někdo fakt ležel. Já jsem okamžitě vystartoval pryč a od té doby tam nespal.
Nebo třeba, když naši seděli jednou večer v kuchyni a čekali dědu, jak dojde z nákupu, tak slyšeli dveře od dvora, pač máme kuchyň u chodby, takže si mysleli, že je to děda. Jenže nikdo nic. Tak se šli podívat a nikdo nedošel, akorát pod dveřmi byl kobereček otočenej, jako by někdo přes něj přešel, ale všichni byli v kuchyni.
Nakonec napíšu, že naši tento dům koupili před 20 lety za 90 000 a majitel něco řekl dědovi a právě děda s bábinou něco pak začali tajit.

Převzato ze stránky : http://zahady.mysteria.cz/stories.php?id=1731