Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aurora

12. 7. 2007
 Kolem šesti hodin ráno 19. dubna 1897 uviděli obyvatelé malého texaského městečka Aurora na obloze létající talíř. Létajícímu talíři se zřejmě porouchal motor, protože letěl rychlostí jen deset až dvanáct mil za hodinu a postupně klesal. Přeletěl přes náměstí a na severním okraji města narazil do větrného mlýna místního soudce Proctora. Po výbuchu se stroj rozpadl a jeho úlomky pokryly několik akrů půdy. Zároveň byla zničena i vodní nádrž a soudcova zahrada.

 Na palubě byl pravděpodobně pouze jeden pilot, jehož tělo bylo zohyzděno. Na zkoumání trosek se tehdy podílel T. J. Weems, zdejší důstojník spojovacího vojska a odborník na astronomii. On první vyslovil názor, že bytost nepochází ze Země.

 Kolem mrtvého těla byly údajně nalezeny papíry popsané zvláštními hieroglyfy, které nikdo nedokázal rozluštit. Loď sama byla tak poškozená, že se znalcům nepodařilo zjistit nic o její konstrukci ani o principu pohonu. Jisté však bylo, že trup vážící několik tun byl vyroben z neznámé slitiny, nejspíš směsi hliníku a stříbra.

 Ostatky mimozemšťana nerušeně odpočívaly na místním hřbitově až do 24. května 1973, kdy některé americké deníky přinesly informaci agentury United Press International (UPI). Uvádí se v ní, že odbornící zkoumající neidentifikovatelné létající předměty už jednají s právníky, jakým způsobem by bylo možné tělo bytosti exhumovat.

 Několi dní poté vzbudila pozornost nová zpráva. Reportérovi z UPI se podařilo v Auroře nalézt 91 let starou paní, které bylo v době události 15 let, přesto na to nezapoměla. Její rodiče se tehdy šli na místo havárie podívat. Žena potvrdila, že pozůstatky mimozemské bytosti byly pohřbeny na místním hřbitově.
Převzato ze stranky : http://goa.webpark.cz/