Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pulsující světla

12. 7. 2007

Francouzský ufolog Picot Sylvian a jeho přítel Cyril se Vydali na pozorování k Villeretu, vesnici blízko Chavanges v departementu Aube ve východní Francii. "Dvacet minut po poledni jsme uslyšeli překvapivý zvuk. Pomysleli jsme si, že je to nějaká helikoptéra, které vynechává motor. Přicházelo to ze severovýchodu," vyprávěl Picot. Začali pátrat na obloze a spatřili "nehybné žlutooranžové světlo, vznášející se ve vzdálenosti asi tří až čtyř kilometrů". Objekt se začal pomalu pohybovat proti směru větru a vydával zvuk připomínající bzučení drátů vysokého napětí nebo vrčení ledničky. Oba muži pozorovali nezvyklý jev téměř hodinu. Poté světlo znenadání zmizelo.

Picot se po třech dnech zrovna vracel na ono místo, když v půl dvanácté v noci zaznamenal v jihozápadním sektoru jasné červené světlo. Okamžitě zastavil auto, vypnul reflektory a zjistil, že světla jsou vlastně dvě: "Obě velmi rychle pulsovala, asi dvakrát za vteřinu. Po několika minutách začala stoupat. Jsem přesvědčen, že patřila k obrovskému černému objektu, který se rýsoval na tmavém pozadí oblohy."

Teprve později se Picot dozvěděl, že o pouhou hodinu dříve bylo v nedalekém okolí spatřena další UFO. Očitý svědek líčí pozorování takto: "Šel jsem se svým psem, když něco najednou osvětlilo ulici. Vzhlédl jsem a uviděl svítící bíly objekt obdélníkového tvaru. sledoval jsem ho asi pět vteřin, když se náhle rozpadl na šest geometricky přesných útvarů a ty se pak vydaly na severovýchod." Po půl minutě spatřil svědek jiné UFO - byl to kulatý svítící objekt se stínem uprostřed.

Převzato ze stránky : http://www.zahady.net