Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svítící obr

12. 7. 2007

Následující příběh si zachovává i po letech nádech dramatičnosti, která zřejmě zapůsobila natolik aby si svědkové událost zapamatovali na celý život. I když se s odstupem let asi těžko podaří zjistit, co vlastně tito lidé viděli, pokládáme toto svědectví za důležité - nevzpomene si někdo, že ve stejné oblasti v tu dobu tehdy viděl také něco neobvyklého?

"Jsem narozen v roce 1947 a má žena v roce 1948. Když byl rok 1964 a nám bylo 16 a 17 let, stalo se něco, na co do naší smrti nezapomeneme. I po těchto letech si vše dobře vybavuji. Vzhledem k našemu věku, chápete, že jsme nemohli nikomu toto oznámit.

V Kostelci nad Labem jsem měl své tety, kam jsem často jezdíval. V létě, roku 1964, jsem se domluvil se svou dívkou, mojí nynější manželkou, že bychom mohli jet pod stan na dva dny.

Odjeli jsme do Kostelce nad Labem, kde za mostem byla jen louka a pole. Protože stan jsme neměli, jenom velkou celtu, přivázal jsem celtu ke stromu a udělal stan. V noci, asi mezi 24.00 hod. - 03.00 hod (?) začalo pršet a začala bouřka. A tak jsme spakovali celtu, protože má dívka začala brečet, že se bojí, protože jsme byli pod stromem, který stál v této krajině jako jediný. Šli jsme asi 100m po louce a tam jsme ulehli, zabaleni do celty.

Po nějaké době mě má dívka probudila, že prý padá hvězda, nebo kometa, nebo kulový blesk. Už nepršelo a nebe bylo celkem jasné. Blížilo se k nám něco jako svítící balón, který se k nám stále přibližoval. Když byla tato věc asi (odhadem) 500 m vysoko, zastavilo se to přímo nad našimi hlavami. Můžu říci, že jsme měli veliký strach, že snad jsme ani nedýchali. Toto světlo matně žluté barvy, bylo v průměru asi 30 - 50 m veliké. Nad světlem byl obrovský kolos ve tvaru hrušky (oválu) asi 200 až 250 m švěstkové barvy. Žádný zvuk ani jiné světlo to nevydávalo. Jen to nad námi viselo asi 3 - 5 min., ale nám to připadalo hrozně dlouho. Pak ten kolos začal pomalu od nás odplouvat, zase v tichosti, asi odhadem 2 - 5 km, potom se začal pomalu zvedat. Najednou se ještě více rozzářil a jako šíp obrovskou rychlostí nám zmizel z očí, až se ztratil mezi hvězdami.

Nemůžu se zbavit pocitu, že nás to tenkrát hledalo. Jestli nám to někdo věří nebo ne, je nám to úplně jedno!"

Opravdu zastavilo neznámé monstrum nad mladou dvojicí úmyslně? Nebo šlo jen o dojem zastavení při pozorování "v záklonu"? Objekt trochu podle popisu i kresby připomíná vzducholoď. Jenže: vzducholoď (tedy řiditelná vzducholoď, nikoli balón) je vybavena motorem nebo motory a vrtulí. Za naprostého ticha mimo lidská obydlí by jejich zvuk svědkové určitě zaslechli. A pak, odkdy vzducholoď pomalu nabírá výšku a pak náhle vystřelí jako z praku? Těžko, opravdu nalézt nějaké střízlivé vysvětlení.

Převzato ze stránky : http://www.zahady.net