Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pitva mimozemšťana?

13. 7. 2007

Převzato ze stránky:http://sweb.cz/clower/

Kdo - Jack Barnet, Kde - ???, Kdy - 4. července 1947

Kauza pitvy mimozemšťana, který bývá považován za bytost z objektu havarovaného u Roswellu 4. července 1947, začala až v roce 1995 a od té doby ufology z celého světa nenechává spát. Předmětem doličným je film, o jehož stáří, původu, účelu i autorovi není nic známo, a pokud něco ano, vedou se o tom mezi ufology spory.

Film, zachycující pitvu neznámé bytosti, natočil prý Jack Barnett v roce 1947. V létě toho roku dostal od Pentagonu za úkol zdokumentovat pitvu nějaké bytosti, a k tomuto účelu byl vybaven několika filmy. K vyvolání však vrátil jen část z nich a zbytek si z neznámých důvodů nechal. V roce 1994 Barnett filmy prodal za 150 000 dolarů britskému filmovému producentovi Rayovi Santillimu, který mu navíc slíbil, že zachová jeho inkognito. 5.května 1995 proběhlo v Londýně první promítání filmu, na které byli pozváni vybraní ufologové, ale jen ti, kteří neuvažují příliš kriticky. Film zachycující pitvu tajemné bytosti pak doslova oblétl celý svět a stal se z něho dobrý byznys i přes to, že kolem něj existuje tolik nejasností.

Otázkou například zůstává, kdy byl film natočen. K tvrzení, že to bylo v roce 1947 nemáme žádné důkazy. Německý ufolog Michael Hesemann sice dal výrobci, firmě Kodak, film k posouzení, ale závěr expertů zněl, že film mohl být natočen v roce 1927, 1947 nebo 1967. K tomuto zjištění došli experti na základě emulzního čísla, které se každých dvacet let opakuje. Číslo je ovšem na film při výrobě naexponováno, a dá se tedy uvažovat i o tom, že může dojít k jeho záměrné úpravě. Rok 1927 ufologové zavrhli a stále se drželi roku 1947, který se zdál být z hlediska tehdejších ufologických událostí pro vznik filmu nejpravděpodobnější. Škoda jen, že doposud nikdo neudělal expertizu citlivé vrstvy filmu, která by do diskusí okolo roku jeho výroby vnesla konečně jasno.

Dalším otazníkem, a to dost podstatným, je i to, jak Barnett k filmům vlastně přišel. Představa, že Pentagon někoho vybaví citlivým materiálem, aby mohl nafilmovat průběh utajované události, kterou by pitva mimozemšťana bezesporu byla, a ten pak vrátí jen část exponovaných filmů a zbytek si vyvolá sám, je vzhledem k proslulé americké pečlivosti značně nepravděpodobná.

Nejasností je ale celá řada. Mnohé z nich byly už potvrzeny nebo naopak vyvráceny v řadě knih, které se touto událostí zabývají. Byly již vyřčeny desítky spekulací, které se snažily původ filmu osvětlit. Jedna z nich například tvrdí, že jde především o velice dobrý byznys - veřejné promítání filmu vždy přitáhlo velké množství senzacechtivých lidí, kteří neváhali zaplatit horentní vstupné. Videokazety se záběry pitvy se ve světě běžně prodávají třeba i za 100 německých marek.

Byla to pitva aliena?

 

Za zamyšlení stojí jistě i domněnka, že se jedná o dokonalou zpravodajskou hru. Situace po vítězství ve druhé světové válce totiž nebyla pro světové mocnosti stabilní a začal závod o to, kdo bude silnější a bude tak mít ve světě lepší postavení. Když Američané svrhli první atomovou bombu, museli se jim Rusové rychle vyrovnat, což učinili během několika měsíců. Následovaly další události, soupeření se stupňovalo, a to vše vyvrcholilo kosmickým programem a studenou válkou. Američané možná plánovali vypustit na veřejnost fámu o tom, že spolupracují s mimozemšťany, což by mohlo změnit situaci a pomyslné váhy by se převážily na stranu USA. Možná proto byla použita osoba Jacka Barnetta, který měl tento film natočit a pak jej zveřejnit. Z nějakého důvodu však Spojené státy od svého úmyslu ustoupily a Barnettovi po celém plánu zbylo jen několik filmů. Na celou událost se zapomnělo a možná, že na ni zapomněl i sám Barnett. Když však viděl, jak mnoho lidé devadesátých let touží po senzacích a jsou za ně ochotni obětovat i nemalé peníze, rozhodl se této skutečnosti využít ve svůj prospěch. A co potom stáří filmu? Film mohl být pořízen kdykoliv. Pokud by se jednalo o zpravodajskou hru, nebyl by problém emulzní číslo vyrobit dodatečně. A proč potom nevybrat rok 1947, když zprávy o havárii UFO u Roswellu oblétly celý svět?

Nezdá se vám to? Nevadí, ale přesto tato hypotéza stojí za zamyšlení. Vysvětlení události však může být ještě prozaičtější! Film nese značku Kodak, tak proč by nemohlo jít o dobrý tah reklamního oddělení firmy? Filmy Kodak - filmy pro ufology! Vzhledem k tomu, kolik bylo o pitvě domnělého mimozemšťana napsáno a kde všude byl film promítán, by to jistě nebyl špatný obchodní tah.

Německý ufolog Dr. Johannes Fiebag vyslovil zase jinou domněnku. Podle něho může být film autentický, nezachycuje však pitvu mimozemšťana, ale člověka postiženého syndromem předčasného stárnutí. Lidé postižení touto chorobou se dožívají maximálně dvaceti let a často trpí nějakou genetickou anomálií - třeba šesti prsty na končetinách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdar

(jirka.sirka, 22. 6. 2009 20:36)

ufo je tu???

vostrá mrdačka s E.T.

(BLB, 16. 6. 2009 20:32)

no me jednou omrdal jeden ufo fakt nekezam mel velkou zelenou kladu a oprcal me do analu!!!

existují!!!!!!!!!!!

(tomasvitecek, 31. 5. 2009 0:53)

UFO existuje ale nikdo neví jestli se s UFEM někdo někdy setká a jestli se toho dožijeme ale jedno je jiste oni tam někde jsou a my všichni o tom víme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jsou tady

(gurngar, 5. 4. 2009 12:30)

Hele jestl si myslíte že neexistujou omyl! jsou tady?

jsou mezi nami

(reostat, 22. 3. 2009 22:10)

dneska ve zpravach davali zaberum mimozemstana dokonce nekolik minut vysilaciho casu. vystoupeni Jirky Paroubka na sjezdu CSSD a jeho protikrizovych resenich ekonomicke situace v zemi muselo vsem rozumnym obcanum znit jako z jineho sveta. A ani ne pred rokem sliboval ze pujde proti ODS do koalice s komunisty nebo klidne i s martany, takze je evidentni ze nas Jyrka pujde co nevidet taky na pitevni stul.

mimozemštané existují

(Linds, 22. 3. 2009 11:06)

Hejka lidi vy si myslíte že neexistují.. tg mi vysvětlete jaktože my (lidi) žijem.. težko by jsme vznikli jenom z opic.. když opice+opice=opice a né žádnej člověk ani žádný homoerektus sapiens atd.. ne. enciklopedie tvrdí že lidstvo je evoluce težko..!! evoluce je od molekuly!! to je pekná blbost.. podle mě mimozemštani dali do opic DNA a proto vznikl chytřejší člověk..tagže pokud doopravdy existují jako že podle mě jo.. tg my jjsme jak jejich laboratorní krysy v akvárku;)
vím myslíte si že jsem blázen ale vemte si do halvy tu mojí teorii o opic!!natom něco je!!

exst

(flashry, 21. 3. 2009 19:41)

LIDI mozna eto pravda co vi vite me icq 357 761 256

taky jedno

(to je jedno, 18. 3. 2009 13:57)

taky si mslim ze to nekdo udelal a pocitaci a ty ufoni dole to jsou azgardi ze star gate(hvězdná brána)

Mimoni

(Helena Smejkalová, 5. 3. 2009 15:08)

Tomuto se fakt věřit nedá totok není možný!!!

KRAVINA

(Tykynka, 28. 2. 2009 21:09)

JAK MŮŽE NĚKDO VIDĚT UFONA JETO KRAVINA TO SPÍŠ VIPADÁ JAK PLIŠÁK NEŽ UFON.

sou to sracky

(mira, 25. 2. 2009 19:12)

vy ste snat vydeli nekde UFO leda v telce a jestli nekdo na zivo tak je to debil....PROSTE SOU TO SRACKY

ufo

(UFO maniak, 25. 2. 2009 15:20)

Nějak mi to připomíná Asgardy ze Stargate SG-1

mimozemštěn

(Tereza, 8. 2. 2009 20:04)

! VY MYSLÍTE ŽE TO JE PRAVDA TY BLÁBOLY JETO PODREZ A KRAVINA

mimozemštěn

(Tereza, 8. 2. 2009 20:03)

! VY MYSLÍTE ŽE TO JE PRAVDA TY BLÁBOLY JETO PODREZ

blabla

(Holki, 8. 12. 2008 11:19)

Hele lidi neřikam že nějaká jiná civilizace neexistuje ale to co sem píšete je trochu přehnaný myslíme že si to trochu domíéšklíte ale nevim co je na tom pravdy ale měli by ste se nad sebou zamyslet a zbitečně se nedělat zajímaví!!!!! Protože některý lidi to může vyděsit!!!

To neni mimozenštan

(NaT, 30. 11. 2008 15:58)

to neni pitva mimozenštana ... ja som niekde na nete čítala že to je choroba...človek sa narodí bez kože či čo..vola sa to alien tak nejak vraj sa nedozije ani tinedžerskeho veku tak neviem čo je na tom pravda

maze c

(edita, 13. 11. 2008 22:33)

vy tomu verite vy naivki???

UFO nebo přízrak?

(adam, 1. 7. 2008 10:33)

Když jsem jednou šel s kámošem kolem starého strašidelného domu začalo tam něco blikat a v okně se objevil ÝTÝ nebo něco takovýho

obrázky VOLE !

(adam126, 30. 6. 2008 12:11)

Aspon ze tady jsou nejaly PICTURY (obrázky)!!

něco na obloze

(Martin, 16. 6. 2008 12:26)

Jednou jsem šel z kámošem večer domů,byla už tma a vtom sme uviděli oba neco na obloze ale mysleli jsme že je to vrtulník ale pak se to přiblížilo a vyděli jsme jak to bliká červeně a modře mělo to tvar taliře.Pak to začalo asi po 30sek letet pak se to zastavilo pak to zase letelo a pak zase zastavilo po chvilce to začalo stoupat a zmizelo to a zůstalo za tim jenom modrej paprsek kterej asi po 3sek zmizel.