Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pitva mimozemšťana?

13. 7. 2007

Převzato ze stránky:http://sweb.cz/clower/

Kdo - Jack Barnet, Kde - ???, Kdy - 4. července 1947

Kauza pitvy mimozemšťana, který bývá považován za bytost z objektu havarovaného u Roswellu 4. července 1947, začala až v roce 1995 a od té doby ufology z celého světa nenechává spát. Předmětem doličným je film, o jehož stáří, původu, účelu i autorovi není nic známo, a pokud něco ano, vedou se o tom mezi ufology spory.

Film, zachycující pitvu neznámé bytosti, natočil prý Jack Barnett v roce 1947. V létě toho roku dostal od Pentagonu za úkol zdokumentovat pitvu nějaké bytosti, a k tomuto účelu byl vybaven několika filmy. K vyvolání však vrátil jen část z nich a zbytek si z neznámých důvodů nechal. V roce 1994 Barnett filmy prodal za 150 000 dolarů britskému filmovému producentovi Rayovi Santillimu, který mu navíc slíbil, že zachová jeho inkognito. 5.května 1995 proběhlo v Londýně první promítání filmu, na které byli pozváni vybraní ufologové, ale jen ti, kteří neuvažují příliš kriticky. Film zachycující pitvu tajemné bytosti pak doslova oblétl celý svět a stal se z něho dobrý byznys i přes to, že kolem něj existuje tolik nejasností.

Otázkou například zůstává, kdy byl film natočen. K tvrzení, že to bylo v roce 1947 nemáme žádné důkazy. Německý ufolog Michael Hesemann sice dal výrobci, firmě Kodak, film k posouzení, ale závěr expertů zněl, že film mohl být natočen v roce 1927, 1947 nebo 1967. K tomuto zjištění došli experti na základě emulzního čísla, které se každých dvacet let opakuje. Číslo je ovšem na film při výrobě naexponováno, a dá se tedy uvažovat i o tom, že může dojít k jeho záměrné úpravě. Rok 1927 ufologové zavrhli a stále se drželi roku 1947, který se zdál být z hlediska tehdejších ufologických událostí pro vznik filmu nejpravděpodobnější. Škoda jen, že doposud nikdo neudělal expertizu citlivé vrstvy filmu, která by do diskusí okolo roku jeho výroby vnesla konečně jasno.

Dalším otazníkem, a to dost podstatným, je i to, jak Barnett k filmům vlastně přišel. Představa, že Pentagon někoho vybaví citlivým materiálem, aby mohl nafilmovat průběh utajované události, kterou by pitva mimozemšťana bezesporu byla, a ten pak vrátí jen část exponovaných filmů a zbytek si vyvolá sám, je vzhledem k proslulé americké pečlivosti značně nepravděpodobná.

Nejasností je ale celá řada. Mnohé z nich byly už potvrzeny nebo naopak vyvráceny v řadě knih, které se touto událostí zabývají. Byly již vyřčeny desítky spekulací, které se snažily původ filmu osvětlit. Jedna z nich například tvrdí, že jde především o velice dobrý byznys - veřejné promítání filmu vždy přitáhlo velké množství senzacechtivých lidí, kteří neváhali zaplatit horentní vstupné. Videokazety se záběry pitvy se ve světě běžně prodávají třeba i za 100 německých marek.

Byla to pitva aliena?

 

Za zamyšlení stojí jistě i domněnka, že se jedná o dokonalou zpravodajskou hru. Situace po vítězství ve druhé světové válce totiž nebyla pro světové mocnosti stabilní a začal závod o to, kdo bude silnější a bude tak mít ve světě lepší postavení. Když Američané svrhli první atomovou bombu, museli se jim Rusové rychle vyrovnat, což učinili během několika měsíců. Následovaly další události, soupeření se stupňovalo, a to vše vyvrcholilo kosmickým programem a studenou válkou. Američané možná plánovali vypustit na veřejnost fámu o tom, že spolupracují s mimozemšťany, což by mohlo změnit situaci a pomyslné váhy by se převážily na stranu USA. Možná proto byla použita osoba Jacka Barnetta, který měl tento film natočit a pak jej zveřejnit. Z nějakého důvodu však Spojené státy od svého úmyslu ustoupily a Barnettovi po celém plánu zbylo jen několik filmů. Na celou událost se zapomnělo a možná, že na ni zapomněl i sám Barnett. Když však viděl, jak mnoho lidé devadesátých let touží po senzacích a jsou za ně ochotni obětovat i nemalé peníze, rozhodl se této skutečnosti využít ve svůj prospěch. A co potom stáří filmu? Film mohl být pořízen kdykoliv. Pokud by se jednalo o zpravodajskou hru, nebyl by problém emulzní číslo vyrobit dodatečně. A proč potom nevybrat rok 1947, když zprávy o havárii UFO u Roswellu oblétly celý svět?

Nezdá se vám to? Nevadí, ale přesto tato hypotéza stojí za zamyšlení. Vysvětlení události však může být ještě prozaičtější! Film nese značku Kodak, tak proč by nemohlo jít o dobrý tah reklamního oddělení firmy? Filmy Kodak - filmy pro ufology! Vzhledem k tomu, kolik bylo o pitvě domnělého mimozemšťana napsáno a kde všude byl film promítán, by to jistě nebyl špatný obchodní tah.

Německý ufolog Dr. Johannes Fiebag vyslovil zase jinou domněnku. Podle něho může být film autentický, nezachycuje však pitvu mimozemšťana, ale člověka postiženého syndromem předčasného stárnutí. Lidé postižení touto chorobou se dožívají maximálně dvaceti let a často trpí nějakou genetickou anomálií - třeba šesti prsty na končetinách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

UFO!!!! Přísahám

(Anna Svatošová, 7. 5. 2008 15:14)

Ahoj lidi ja viděla ufa ale fakt přísahám.....
Bylo to na táboře DUHA já měla s kámoškou Bárou hlídku.
Vzali jsme si karimatky a deky.
Dívali jsme se na oblohu a kecali.
Nejdři na obloze nebylo nic ale pak se tam objevila něaká světýlka mysleli jsme si že je to vrtůlník ale nebyl.Po chvilce se to blížilo čím dál víc a pak asi 500 metrů to šlo zase spátky.Lítalo to tam do stran a pod. Za sebou měli něco jako výfuk a kouřilo se z toho rychle jsme běžěli to říct dospělím ale už to tam nebylo!!!! Ráno jsme to řekli ale nikdo nám nevěřil. Od té doby už nikdy nechci mít hlídku!!!!!

Pro všechny ostatní.

(Pitrýs, 18. 4. 2008 11:26)

Vidím, že jsou tady samí odborníci přes telefony. Tak dobře, budu stručný. Ten druh telefonu na zdi, je pravděpodbně "startovací" typ. V té době se skutečně nepoužíval ve veřejném provozu. Ale armáda jej zkoušela zcela běžně a proto i ta kroucená šňůra. Mimochodem, kde je v tom filmu řečeno datum výroby? Tak tady prosím Vás nemelte nesmysly a řádně se na film podívejte. Já osobně si myslím, že na natočeném materiálu se rozhodně nejedná o pitvu mimozem´šťana. Kdo se zajímáte o UFO, ozvěte se na pika@ufo.cz

Pro UFO

(Pitrýs, 18. 4. 2008 11:19)

UFO je zkratka a pochází z angličtiny. Znamená to Unidentified Flying Objects. Tedy blíže neurčený (Neidentifikovatelný)létající objekt.

ufo

(anna 16.4 2008, 16. 4. 2008 19:00)

co je vlastně ufo vážně už jsou tadyi?

UFO

(KOMPas, 22. 3. 2008 17:40)

lidi!!!!včera jsem viděl UFO!!!!stalo se to kdyz jsem byl v pokoji a dival jsem se z okna uz se stmivalo a videl jsem neco na obloze co vypadalo jako hvezda....ALE KDYZ PRISEL MRAK HVEZDA BYLA PORAD VIDET!!!!!!!

ufo

(jirka, 26. 12. 2007 19:07)

mohlo byt to byt lepsi nejake videa moc me to zajima mimozemstane jsou jako mi tak skoro akorat jsme jejich hracky jen nas pozorujou ale kdybi se ukazali tak nevim jestli by nam ublizili nebo by se zkamaradily oci pusu maji akorat maji jiny prizvuk reci maji poslete mi nejake foto na e-mail ULMAN11@seznam.cz je to zajimave

lež

(Anna, 16. 12. 2007 9:46)

minule bylo o tom v koření nebo kde a byl tam záznam toho videa!!!jenže tam byl telefon který se začal vyrábět až o 5 let později!!takže to byl podvod!!!

nevadí

(Aenny, 4. 12. 2007 12:24)

No, nevadí, ale díky :)

neni to pravda

(bbbbla, 24. 10. 2007 18:28)

ja sem o tom neco videla byl to nejakej dokument nebo co a tam to prave resili jestli to jestli to je nebo neni pravda.no pravda to neni .poznali to tak ze vedle nich byl telefon ktery byl z roku jinyho nez rikali ze natocili tu pitvu.navic je videt ze je to figurina

pičovina

(bibi, 20. 10. 2007 15:08)

a kde ste to vůbec vzali?

pičovina

(bibi, 20. 10. 2007 15:07)

co to je za pičovinu muže mi někdo říct?

brutal

(Jozo, 11. 10. 2007 0:06)

Tomuto hovorím stránky s brutálnou návstevnostou - 1 za týždeň. Kam sa hrabe YOUTUBE ?

sdsdsdsdsdsd

(sdwesdsdsdsdsdsdsdsd, 13. 9. 2007 16:51)

picovina